Pozdrav měsíci

Pozdrav měsíci

Tato jemná sestava je vhodná pro večerní praxi, obzvlášť za úplňku nebo při novoluní, ve chvíli kdy se chceme protáhnout, ale i zklidnit a jít na chvilku sami do sebe. Měsíc je protipólem slunce a proto všechno v této sestavě je opačně, než u pozdravu slunce. Sestava je vedená do stran (ne zepředu dozadu) a začíná se od levé strany.

Začněte v pozici hory. S nádechem zvedněte obě paže vzhůru a spojte dlaně k sobě. S výdechem se ukloňte na levou stranu. S nádechem se vratťte na střed a s výdechem se ukloňte doprava.

S dalším nádechem se vraťte na střed a levou nohou ukročte vlevo do pozice hvězdy. S výdechem pokrčte kolena do pozice bohyně.

S nádechem propněte kolena a přetočte se doleva, ruce jsou rozpažené. S výdechem přejděte do trojúhleníku.

A budeme se vracet na zpět… S nádechem se zvedněte zpátky nahoru a s výdechem přejděte do bohyně. S nádechem propněte nohy i paže do hvězdy.

S výdechem přejděte do stoje s úklonem vpravo. S nádechem se vraťte na střed, paže vzhůru a s dalším výdechem se ukloňte doleva. S nádechem opět na střed a s výdechem dejte paže k tělu nebo v namaste před hrudník.

Proveďte to samé směrem doprava, to je jeden pozdrav.

Pozdravů můžete provést 3-5 podle času. Pokud si potřebujete mezi pozicemi přidat dech, přidejte si, postupně ale zkuste dech prodlužovat a prohlubovat, aby Vás plynule provedl pozicemi tak, jak je uvedeno.

 

Autor a foto: Dana Beierová

 

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář

4 × five =