Jarní mini detox

Jarní mini detox

Smoothie z kopřivy – Kopřiva je naše nejlepší léčivá rostlina na pročištění krve a krvetvorbu. Má též dobrý vliv i na slinivku břišní, proto se kopřivou snižuje i obsah cukru v krvi. Léčí i nemoci a záněty močových cest, předchází jarní únavě, bolestem hlavy, ekzémům a dalším neduhům. Na jaře můžete popíjet čaj z mladých výhonků, anebo si z nich připravit snídani nebo svačinku v podobě smoothie.

Na 3 dcl smoothie potřebujete:

hrst kopřiv

červené jablko

půl lžičky skořice

palec zázvoru

1 dcl vody

Vše rozmixujte dohladka v mixéru. Pro doslazení a krémovitost můžete přidat zralý banán.

 

Delikátní bílý chřest – Chřest je nejen výborná pochoutka, ale je to hlavně zelenina plná vlákniny, folátů a draslíku, a výborně pomáhá při pročištění organismu. V tuto chvíli začíná jeho sezóna, takže si ho můžete dopřát dle libosti a to jak v bílé, tak i zelené verzi.

Na 2 porce potřebujete:

1 balení bílého chřestu

1 lžíce másla

30g parmazánu

mořská sůl

Chřest omyjte a oloupejte slupku, hlavně ve spodní části, kde bývá stonek tužší, dřevnatý konec stonku odřízněte. Dejte do hrnce s trochou vody a vařte nebo pařte do měkka, cca 10 minut (občas zkontrolujte, abyste ho nepřevařili!).

Hotový, měkký, ještě horký chřest naservírujte na talíř s hoblinkami másla, posolte mořskou solí, posypte parmezánem a servírujte.

 

Autor a foto: Katka Voňavková


	        

Žádné komentáře

Komentáře jsou uzavřeny