Blissovo cvičení – Mami, vyber si: jóga nebo cukr?

Blissovo cvičení – Mami, vyber si: jóga nebo cukr?

Rychle sem, rychle tam, kilo mouky, hrnek cukru, oříšky a rozinky… Bliss se nestačí divit, jak jsou přípravy na vánoční svátky namáhavé. Jak se pak má vše na Štědrý den zklidnit a utichnout?

Milé děti, řekl si proto Bliss, dnes vás naučím jógové cviky, které si zacvičíte i se svými maminkami. O vánočním shonu jim Blissova jóga dodá mnohem zdravější energii, než mlsání sladkého cukroví. A stačí na ni několik minutek denně.

Nejprve mamince ukaž, jak odpočívá malé DÍTĚ:

Klekni si na zem a posaď se na paty. Polož čelo před sebe až na podložku, pro větší pohodlí si pod něj můžeš dát polštář. Ruce uvolni podél těla. Právě teď připomínáš usínající DÍTĚ, které z nás umí nejlépe odpočívat. Zhluboka dýchej a relaxuj, mysli jen na uvolněné ruce. Vydrž tak 5 dechů.


Pak jí připomeň, že spousta věcí může být lehkých jako MOTÝLEK:

Posaď se na zem zády ke zdi, chodidla dej k sobě a kolena otevři do stran. Rukama si chytni kotníky, zády se opírej o zeď po celou dobu cviku. Kolena otevři od sebe jako MOTÝL křídla a úplně se zklidni po dobu 5 dechů. I když je prosinec, klidně si představ, že sedíš na rozkvetlé květině.

Poraď jí, jak se zklidnit pomocí DÝCHÁNÍ 

Posaď se do tureckého sedu, dlaně si polož na břicho. Zhluboka dýchej do břicha a vnímej, jak se dlaně pohybují podle tvého dechu. Můžeš přitom zavřít oči. Zopakuj dýchání 5 krát.

DÝCHÁNÍ DO BŘICHA Bliss cvičí také vleže, například když má za sebou náročný den.

 

Předveď jí svou MEDITAČNÍ MUDRU

Posaď se vzpřímeně do sedu zkříženého. Polož levou ruku hřbetem dlaně do klína a na ni polož pravou ruku dlaní vzhůru. Špičky palců se jemně dotýkají, ruce připomínají misku. Podrž mudru po dobu 5 dechů. Tomuto cviku se říká MUDRA DHAYANA a lidem dopřává zklidnění.

Až se tě pak maminka zeptá, co že to je MUDRA, budeš vědět, že jde o propojení prstů, které ti pomáhá soustředit se na energii v těle a příjemně tě zklidní.

 

 

S jógou a Blissem si můžeš hrát doma i v parku, s kamarády nebo babi a dědou a hlavně – kdykoli máš chuť.

Stačí se podívat na Blissův web: www.blisseshop.com

Instagram: #blissova_joga

 

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář

three × one =