Aštanga část 3. – pozice vsedě 1.část

Aštanga část 3. – pozice vsedě 1.část

V tomto díle se seznámíte s pozicemi vsedě, tedy s jejich první polovinou. Všechny pozice držte na 5 dechů. Dýchejte hluboký ujjayi dech.

 Dandásana: Sed na zemi. Nohy jsou u sebe, chodidla se dotýkají a špičky přitahujeme k sobě. Ne však tak, aby se paty zvedaly ze země. Dlaně tlačíme do podložky, ramena stahujeme dolů. Brada je stažená dolů k hrudní kosti a zasuneme ji dozadu. Drišti pupek.

Paščimóttanásana A: Ukazovákem, prostředníkem a palcem ruky uchopíme palce u nohou. Předkloníme se a hlavu necháme volně klesnout ke kolenům. Drišti palce u nohou.

Paščimóttanásana B: Chodidla chytíme za malíkové hrany.

Paščimóttanásana C: Prsty rukou propleteme za chodidly nebo jedna ruka chytne zápěstí druhé ruky.

Púrvóttanásana: Dlaně položíme na zem cca 10 – 15 cm za hýždě. Natáhneme špičky nohou a spojíme je. Zvedneme pánev a hlavu necháme volně klesnout vzad. Drišti nos.

Ardha Badha Padma Paščimóttanásana: Jednu nohu (první pravou) založíme do polovičního lotosu a rukou přes záda chytneme chodidlo této nohy. Druhou rukou uchopíme malíkovou hranu natažené nohy a předkloníme se k ní. Drišti palec u nohy.

Triang Mukha Paščimóttanásana: Pokrčíme jednu nohu (první pravou) tak, aby byla pata vedle hýždí, špička směřovala dozadu a kolena byla na šířku kyčlí. Uchopíme rukama chodidlo natažené nohy a předkloníme se k ní. Drišti palec u nohy.

Janu Šíršásana A: Pokrčíme jednu nohu (první pravou) a položíme ji do strany tak, aby stehna byla cca v pravém úhlu. Chytíme oběma rukama chodidlo natažené nohy a předkloníme se k ní. Drišti palec u nohy.

Janu Šíršásana B: Pokrčíme jednu nohu (první pravou) a položíme ji do strany tak, aby stehna svírala cca 75 stupňů. Sedneme si hýžděmi na patu. Celé chodidlo je schované pod nataženou nohou. Drišti palec u nohy.

Janu Šíršásana C: Špičku jedné nohy (první pravá) zapřeme do země tak, aby pata směřovala k tříslu. Koleno volně klesá k zemi. Oběma rukama chytneme chodidlo natažené nohy a předkloníme se k ní. Drišti palec u nohy.

 

Autoři a fotky: Lucie a Pepa Martinovi

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář

twenty + 9 =