Tipy na letní čtení od našich lektorů

Tipy na letní čtení od našich lektorů

Léto je pro spoustu z nás časem, kdy jezdíme na dovolené, méně pracujeme, jsme více venku a tak nějak se zdá, že máme více volného času. Mnoho z nás se pak vrhá na čtení, ať už odkládaných knih z celého roku, nebo nových lákavých titulů. Naši lektoři si pro vás připravili tipy na knihy, které rovna čtou, nebo které je v minulosti oslovily.

Tipy od Dany Beierové

“Léto je pro mě obdobím, kdy se konečně dostanu ke knihám, které si celý rok skládám do vysokého komínu. Jednou z nich je Cesta tygra od Bernharda Moestla – praktická kniha o poznání a užití vnitřní síly, ale i o zboření mýtů, které jsme si sami v sobě vypěstovali. A nejvíc se těším se na starou dobrou detektivku od Iana Rankina – Jména mrtvých. Není to žádná krimi noir alá severští autoři, ale klasická detektivka od jednoho z nejčtenějších britských autorů. U moře s ní bude dobře :-).”

Tipy od Káti Voňavkové

“Jako první doporučuji knihu Raději zešílet v divočině od Aleše Palána a Jana Šibíka – odjakživa mě baví naslouchat lidským životním příběhům a tato kniha je jich plná. Autoři se setkávají se šumavskými samotáři a formou poutavých rozhovorů zaznamenávají otevřené osobní zpovědi. Brida od Paulo Coelho je pak kniha, která mě příběhem mladé ženy o její cestě za poznáním upoutala již po pár stránkách. Díla Paula Coelho mi vždy brnknou na strunu.”
Tipy od Pepy Martina
“Co se týká mých oblíbených knih, určitě doporučuji tyto: Laurent Gounelle – Filozof, který nebyl moudrý, David Michie – Dalajlamova kočka, R. Sharma – Mnich, který prodal své ferrari.”
Tipy od Lucky Martinové
“Mimo mých oblíbených titulů, které již zmínil Pepa, bych vám ráda doporučila knihu od Karen Kingstonové Zbavte se nepořádku s Feng – ŠuejEsence Ajurvédy od George Essey.”
Tipy od Péti Šlechtické 
“Určitě doporučuji knihu Stačí jen málo od Ricka Hansona. Najdete tady 52 námětů a pozvání k utříbení myšlenek, vnímání sebe nebo toho jak odpustit, všímat si krásy, neulpívat a nebo se osvobodit od úzkosti z nedokonalosti. Každá kapitolka je velmi výstižná a krátká. Nejprve téma/myšlenku představí a k ní následně doporučí cvičení, nebo jak o dané věci zkusit přemýšlet, jak ji uchopit. Skvělé je, že ji můžete číst třeba od konce nebo od prostředka, prostě kdekoliv ji otevřít a téma si vás najde samo.”
Tipy od Simony Vlasákové
“Právě mám rozečtenou knihu od Muriel Barbery a jmenuje se S elegancí ježka. S jógou to vůbec nesouvisí, ale je to takové pohodové čtení :-).”
Tipy od Jany Pavlicové
“Na prázdninové čtení určitě dporučuji titul Šibumi od autora Trevaniana, jedná se o výborný román plný napětí propojený krásnou východní filozofií nebo Poselství od protinožců od Marlo Morganové, které zobrazuje život a duchovní svět  australských domorodců.”

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář

four + twelve =