Praktikujme karma jógu…

Praktikujme karma jógu…

Nehledejte ji v našem pravidelném rozvrhu. Není to další styl jógy, který nabízíme v našich studiích. Karma jóga je jiný způsob praktikování jógy. Zatímco v lekcích běžně praktikujeme formu hatha jógy, která je založená na cvičení ásan, práci s dechem, či meditaci, karma jóga je cesta nesobeckého konání. Ten, kdo koná karma jógu, tak činí pro blaho ostatních, ne pro sebe, nepřivlastňuje si výsledky své činnosti, naopak je dělá nezištně. Jedním z největších příkladů praktikování karma jógy je matka Tereza. Asi nikdy v životě neudělala psa s hlavou dolů, ale její životní cesta je velkou inspirací pro nás všechny.

Nebojte, nemusíme kvůli tomu vstupovat do kláštera a ani nemusíme opouštět své podložky. Naopak, právě na podložkách praktikujeme karma jógu v našich charitativních sbírkách. Letos již po deváté jsme vybírali peníze na dobročinné účely. A mě už to nedalo a udělala jsem si malý přehled všech našich sbírek a jejich výtěžků. A číslo, kterého jsem se dopočítala, mě posadilo na židli, přineslo úsměv na moji tvář, s lehkým mrazením v zádech…A zároveň mě inspirovalo k tomuto článku. Protože ukazuje, že i malé věci, když se sečtou, dají dohromady velké číslo. Letos jsme ve sbírce pro Malou jógu vybrali rekordních 18.600,-! Moc všem děkujeme. A dohromady jsme ve všech našich sbírkách vybrali…počkejte si…malá fanfára…přes 100.000,-!!!

Po napsání toho čísla, mi na chvíli došla slova…. co na to říct? Takže jako po každém vyhlášení čehosi zajímavého, je tu čas na poděkování. Děkuju všem, kteří do kasiček vkládali příspěvky, děkuju všem lektorkám, které vedly lekce, děkuju, že vytváříme společně prostor, který není jen o „cvičení“, ale i o něčem hlubším. O vytváření komunity, o sdílení, o uvědomování si, že když dostáváme, chceme také dávat, a o předávání této myšlenky našim malým jogínům.

Níže najdete podrobný přehled jednotlivých sbírek. Vybraná částka má rok od roku vzestupnou tendenci. Jaká bude za rok? Dosáhneme na 20.000? Hluboko uvnitř doufám, že ano, ale i kdyby ne, tak každé číslo bude krásné. Každý počin k pomoci potřebným, každý dobrý skutek, nezištně, bez nároků na uznání a slávu, má smysl. A to je karma jóga…Praktikujme ji.

 

PŘEHLED CHARITATIVNÍCH SBÍREK

2017 Tříkrálová sbírka pro Malou jógu – jóga pro onkologicky nemocné děti – 18.600,-

2016 Tříkrálová sbírka pro postiženou Martinku – příspěvek na speciální autosedačku – 17.000,-

2015 Tříkrálová sbírka pro Luxor Poděbrady – polohovací pojízdné křeslo pro seniory – 17.000,-

2015 Jóga Mala pro fond Dobrý Anděl – finanční pomoc rodinám s onkologicky nemocnými dětmi – 6.100,-

2014 Tříkrálová sbírka pro Respondeo Nymburk (intervenční centrum) – na činnost centra –  11.400,-

2013 Bezprostřední sbírka pro rodiny z Budiměřic – pomoc při červnových povodních – 10.800,-

2013 Tříkrálová sbírka Speciální MŠ Nymburk – vybavení třídy – 10.000,-

2011 Předvánoční sbírka pro sdružení Přístav Poděbrady – vybavení pro handicapované děti – 4.000,-

2010 Předvánoční sbírka pro Dětský domov Nymburk – hračky pro děti v domově – 5.600,-

 

Žádné komentáře

Komentáře jsou uzavřeny