PADMA MUDRA – LOTOSOVÝ KVĚT

PADMA MUDRA – LOTOSOVÝ KVĚT

Při praktikování této mudry vaše ruce napodobují rozkvétání lotosového květu a symbolizují tak otvírání vašeho srdce.

Praktikování padma mudry pomáhá rozproudit energie čtvrté, tedy srdeční, čakry. Jsou to energie jako láska, pochopení, odpuštění, soucit a laskavost. Protože otvíráme srdce, pracujeme také s prvním principem jógy – ahimsou (nenásilí), a probouzíme v sobě bezpodmínečnou lásku, respekt a dobrou vůli. A stejně jako lotosový květ, který vykvétá z bláta a přitom je neposkvrněný, i my když máme pocit, že jsme v nějakém tmavém místě, můžeme se posunout směrem na světlo a být lepší pro sebe i pro ostatní.

Tuto mudru můžeme praktikovat nejen při meditaci, ale i během cvičení ásan – zkuste ji v hoře nebo bojovnících a pozorujte, jak se cítíte.

Používejte tuto mudru, když se cítíte sami, jste smutní, vyčerpaní, nepochopení, když potřebujete nalézt inspiraci a rovnováhu ve svém srdci.

Jak na to:

Posaďte se do zkříženého sedu a spojte dlaně k sobě před hrudníkem. Nejprve si jen představte, že vám v dlaních začíná rozkvétat lotosový květ. Dlaně oddalujte od sebe, ale konečky prstů nechte ještě spojené. Pak pomalu rozevřete špičky ukazováčků, prostředníčků a prsteníčků, jen malíčky a palce nechte u sebe.  Držte mudru na 5 dechů při ásanách, nebo i déle během meditace.

Autor: Dana Beierová

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář

16 + ten =