Jóga v parném dni

Jóga v parném dni

Letošní léto nám opravdu přeje. Horké dny, střídají tropické noci, kapky deště v nedohlednu a pokud zrovna nemůžete v tuto chvíli odjet na dovolenou, nemusíte litovat, protože i tak máte pocit, že jste někde na jihu. Jen to moře trochu chybí…. Naštěstí jsou na dosah poděbradská jezera, která jsou stále v dobré kondici a voda v nich Vás zaručeně příjemně ochladí.

Stejně tak Vás může příjemně vzpružit lekce jógy. Přestože máte pocit, že dovléct se na lekci jógy v horký podvečer je nad Vaše síly a potit se ve studiu s dalšími Vás neláká, nenechte se odradit. Vezměte si lehké volné oblečení, láhev vody a třeba i ručník a přijďte. Lekce nejen přizpůsobujeme zdatnosti příchozích, ale i hladině rtuti na teploměru:-), takže jóga v horkých dnech je více o protažení a otevření, nebo i příjemném “válení”. Během cvičení se tělo protáhne, stagnující krev se rozproudí, otevře se hrudník a snadněji se dýchá, což vede ke zvýšení energie a celkovému probuzení se z letní letargie.

A co se týká toho pocení, věřte, že se potíme úplně všichni:-) Je to přirozená termoregulace našeho těla a zároveň i forma očisty, takže to nevnímejme, jako něco negativního, právě naopak. Během lekce si klidně dopřejte doušky vody, jen by měla mít pokojovou teplotu, neochlazujte ji ledem, jinak se budete potit ještě více. Můžete ji ochutit citrónem nebo mátou, která ochlazuje zevnitř a je proto velmi vhodná.

Ti, kteří přišli na lekci v tomto týdnu, se shodli, že na konci lekce se cítili mnohem lépe – více svěžesti, méně letní únavy a přijemný pocit, že to nevzdali:-).

 

 

 

 

 

Žádné komentáře

Komentáře jsou uzavřeny