„MAMMA MIA…“ aneb vzpomínka na můj italský jógový pobyt

„MAMMA MIA…“ aneb vzpomínka na můj italský jógový pobyt

Minulý týden jsem strávila v krásném jógovém centru La Rosa dei 4 Venti na jihu Itálie. Konal se tam jógový retreat s mým dlouholetým učitelem Maxem Stromem (USA). Představte si týden plný jógy, výborného italského jídla, odpočívání, pozorování mraků na modré obloze a hodiny spánku. Slovo „dovolená“ konečně pro mě získalo svůj význam (možná i pro to, že děti, notebooky a televize jsou v centru zakázané).

Max je mou velkou inspirací, a to i po více jak deseti letech, co s ním studuji. Základem jeho učení, které nazývá Inner Axis (volně přeloženo jako „vnitřní symetrie“), je hatha jóga, dýchání, meditace, ale i objevování vnitřní síly, sebeúcty, vděčnosti a třeba i odpuštění.

Každý den jsme trávili v jógové místnosti celkem 5 hodin. Během lekcí jsme se často pořádně zapotili při opakování a držení pozic (třeba i 3x za sebou), učili se jejich nejmenší detaily (preciznost je Maxova specialita), dýchali jsme jako nikdy předtím v životě a otvírali svoje srdce v meditacích. A při tom jsme se pořád usmívali, neboť Maxova častá věta „relax your face – uvolni obličej“ nebo občasný vtip nám nedovolily se mračit.

A po vší té dřině nás vždy čekalo výborné jídlo! Tedy v pokynech stálo, že bude v nabídce vegetariánské, veganské, bez lepkové a raw strava v italském duchu. Upřímně trochu jsem se bála. Ale úplně zbytečně! Bylo to nejlepší jídlo, co jsem kdy jedla! Vše domácí – od různých druhů těstovin a omáček, přes muesli, džemy, několik druhů krekrů, ovoce, koláče, z vedlejší farmy tam dodávali mozarellu, kozí sýry, jogurty… myslím, že jste pochopili – jídlo bylo rozhodně důležitým bodem našeho pobytu (dvě kila navíc to dokazují!).

Další odstavec bych mohla básnit o místě samotném, které vede italská rodina – paní Giulia se svými syny. Místo toho si raději prohledněte nahoře několik fotografií, které vyjadřují vše – krásu, pohostinnost, klid a spiritualitu tohoto místa.

Byl to úžasný týden! A pokud jste dočetli až sem, a chtěli byste také poznat tohle kouzelné místo i význam slova „dovolená“, tak věřte, že jsem se ihned informovala o možnostech uspořádání pobytu pro naši poděbradskou skupinu. Moc rádi nás uvítají, ale až v roce 2019! Tak plný mají program…. I tak budu ráda, když mi napíšete, zda byste o takový pobyt měli zájem. Ráda pak začnu vše chystat….

 

Ciao!

Vaše Dana

 

Žádné komentáře

Komentáře jsou uzavřeny