Představujeme naše lektory – Kateřina Vašíčková

Představujeme naše lektory – Kateřina Vašíčková

V nové rubrice vám každý měsíc představíme jednoho z našich lektorů. Začínáme Katkou Vašíčkovou, která u nás lektorovala již před odchodem na mateřskou dovolenou, teď v září se k nám vrátila a my jsme za to moc rádi! Setkat se s Katkou můžete na lekcích slow flow jógy ve čtvrtek a na kurzu pro začátečníky.

  • Jaká byla a je Tvá cesta jógy?

Jóga si mě našla, když jsem se za studiem přestěhovala z Pardubic do Prahy, skončila jsem s tancem, v tu dobu mě jóga oslovila. Měla jsem obrovské štěstí, že mezi mými prvními učiteli byla i Lenka Nezvalová, díky které jsem si jógu i Lenku zamilovala a věděla jsem, že tohle je „ono“. Prvních 10 let jsem se tedy věnovala vinyasa flow józe, posledních 5 let postupně zvolňuji tempo a nyní je mi dobře ve slow flow józe.

  • Jaká je Tvoje nejoblíbenější jógová pozice?

Vzhledem k tomu, že s ročním synem jsem celé dny velmi aktivní, při své osobní praxi teď preferuji hlavně relaxační pozice… 🙂

  • Jaký je Tvůj každodenní rituál?

Mám ráda rituály. Se začátkem podzimu je mým rituálem zelený čaj, který si beru i ven do termosky. Když syn po obědě usne, na chvíli odložím všechny úkoly a povinnosti a dopřeji si čas na svou jógovou praxi, velmi relaxačně pojatou. Pomáhá mi mít podložku stále vybalenou na zemi na viditelném místě. V těhotenství jsem ji měla hned u postele a cvičila jsem každé ráno a večer. Teď ji mám v obývacím pokoji, takže ji mám stále na očích. Díky vybalené podložce si alespoň psa zacvičí každý den i můj muž :). A oblíbeným večerním rituálem je sprcha s voňavými olejíčky.

  • Jaká kniha Tě inspiruje?

Vzhledem k mé profesi je to určitě Yalomova „Chvála psychoterapie“. Dále „Nevyšlapanou cestou“ Scotta Pecka. K nim tuším přibude i „Moje milá smrti“ Veroniky Hurdové, která vyšla nedávno.

  • Jaké je Tvé srdeční místo?

Miluji přírodu, hory, oceán, les. Takže těch míst je opravdu hodně. Z těch nejbližších je to les v Pístech a naše zahrada.

  • Která barva je barvou Tvého šatníku?

Je mi dobře v bílé, starorůžové a světle šedé. Mám ráda nadčasové, pohodlné a spíše jednoduché kousky .

  • Na čem ujíždí Tvoje chuťové buňky?

Mám ráda jižanské kuchyně, ať už italskou, indickou, vietnamskou kuchyni. A samozřejmě si ráda pochutnám na dobré čokoládě nebo štrůdlu.

  • Bez jaké věci nevyjdeš z domu?

Jsem minimalista, takže čím méně věcí s sebou nosím, tím je mi lépe. Pokud se mi občas podaří vyrazit na procházku bez klíčů, telefonu i dokladů, je to pro mě velmi osvobozující pocit. Takže většina věcí v mé tašce patří synovi.

  • Jak Ti, v současné životní situaci, nejvíce pomáhá jóga?

V současné době pro mě jóga znamená především čas a prostor pro sebe. Čas, kdy se mohu naladit na sebe, upustit napětí, usebrat se, odpočinout si, nabrat novou energii, opečovat i posílit své tělo a duši, vyladit se. Na lekcích pak ráda nabízím to samé i druhým.

Text i fotografie: Kateřina Vašíčková

Žádné komentáře

Přidejte svůj komentář

18 − one =